تنظمات ارسال ایمیل برای ابرآروان

[short_link]

بیشتر اختلالی که وجود دارد در زمان ارسال ایمیل از ایمیل های تعریف شده در هاست می باشد و در اکثر مواقع بدون هیچ تنظیم خاصی برای دریافت ایمیل مشکلی مشاهده نمی شود.

اروری که در هنگام ارسال ایمیل از طریق اکانت ایمیل مشاهده می شود این ارور است :

Mail delivery failed: returning message to sender

This message was created automatically by mail delivery software.

A message that you sent could not be delivered to one or more of its
recipients. This is a permanent error. The following address(es) failed…

خطایی با این مضمون نمایش داده می شود که دریافت ایمیل توسط گیرنده با مشکل مواجه شده است.
بهتر است برای اینکه اطمینان حاصل کنیم که dns های هاست ما مستقیم است و یا بر روی ابرآروان و یا کلادفلر قرار دارد در سایت intodns.com  نام دامنه رو وارد کنیم . این سایت به ما نشان می دهد که در حال حاضر dns  های دامنه بر روی چه چیزی تنظیم شده است. اگر dns  ها مستقیم باشد به این معنی هست که ایمیل ها به طور مستقیم از خود وب میل هاست ارسال می شود و  ایمیل ها بدون مشکل ارسال و دریافت خواهند شد و نیاز به انجام هیچ کار خاصی نیست.
در صورتی که dns های سایت روی ایرآروان بودند نیاز به انجام موارد خاصی دارد که با انجام آن، امکان ارسال ایمیل مجدد امکان پذیر خواهد بود.

وقتی در سایت ابرآروان لاگین می کنید می توانید لیست دامنه های خودتان را مشاهده کنید.
و با کلیک بر روی قسمتی که با فلش مشخص شده است وارد جزئیات آن دامنه خواهید شد .

 

وقتی صفحه مربوط به دامنه باز شد روی “رکوردهای dns” کلیک می کنیم . در این صفحه موارد مربوط به dns  نمایش داده می شود.
و در هر ردیف اینکه در حال استفاده از حالت ابری هست مشخص شده که با کلیک بر روی سوئیچ استفاده از سرویس ابری می توانیم آن را خاموش و روشن (غیرفعال و فعال) کنیم.

برای اینکه بتوانیم برای ایمیل خود یک رکورد dns  تعریف کنیم باید بر روی دکمه “رکورد جدید” کلیک کنیم تا یک ردیف به ردیف های dns  ما اضافه شود.

 

 

 

 

بعد از اینکه روی رکورد جدید کلیک کردیم صفحه جدیدی برای ما باز می شود. در این صفحه یک A رکورد ایجاد می کنیم که مقدار آن را برابر با mail قرار می دهیم (1) . استفاده از سرویس ابری را خاموش می کنیم(2). در قسمت نشانی ip، آی پی هاست خودمان را وارد می کنیم(3)( Ip در قسمت جزئیات سرویس در پنل کاربری قابل مشاهده است و همینطور در ساید بار سی پنل با عنوان shared ip adress  قابل مشاهده است . با این حال چنانچه موفق به مشاهده و دریافت آی پی نشدید می توانید تیکت بزنید تا توسط پشتیبانی پارس وب سرور برای شما ارسال شود) و در انتها روی دکمه ذخیره کلیک می کنیم تا رکورد dns  ما ساخته و ذخیره شود.
بعد از انجام این مراحل، در قسمت لیست dns ها، یک ردیف به رکوردهای dns  اضافه می شود که مربوط به mail می باشد و در حالت خاموش است (اگر روشن و فعال است می توانید از همین جا آن را غیرفعال کنید.)

 

بعد از تعریف رکورد mail، نوبت به تعریف رکورد MX  هست . مجدد روی دکمه “افزودن رکورد” کلیک می کنیم . در صفحه باز شده مطابق تصویر، مقادیر را وارد و ذخیره می کنیم.

نوع رکورد را از لیست دارپ دان، بر روی MX قرار می دهیم(1). مقدار عنوان را علامت @ وارد می کنیم(2) . مقدار را به صورت
mail.yourdomain.com وارد می کنیم (3). به جای yourdomain.com  نام دامنه خودتان را جایگزین کنید.
و اولیت را عدد 10 وارد کنید( نشان دهنده اولویت است و اگر تعداد بیشتر از یک سرویس دهنده دارید می توانید برای آنها به ترتیب اولویت قرار دهید) (4). و در پایان دکمه ذخیره را کلیک کنید تا رکورد mx  شما ساخته و ذخیره شود.
بعد از این کار ردیف دیگری در قسمت رکوردهای dns  اضافه خواهد شد .

 

 

تنظیم رکوردهای spf و dkim:

برای ایجاد رکوردهای spf , dkim که هر دو رکورد با نوع txt  هستند ابتدا در سی پنل لاگین می کنیم به تب email می رویم و بر روی گزینه email deliverability  کلیک می کنیم تا صفحه جدیدی برای ما باز شود.

 

با کلیک بر روی این گزینه لیست دامنه هایی که برای ایمیل می توانیم استفاده کنیم نمایش داده می شود که روی گزینه manage  کلیک می کنیم.

در صفحه ای که باز می شود اولین گزینه ای که وجود دارد گزینه dkim  می باشد که  name  و value آن را  برای ساخت یک رکورد جدید dns  در ابرآروان از نوع txt  استفاده می کنیم .

 

مراحل ایجاد مشابه تصویرهای قبل می باشد . روی دکمه افزودن رکورد جدید کلیک می کنیم در صفحه باز شده نوع رکورد را روی txt قرار می دهیم(1). مقدار آن را مقداری که در کادر name  نمایش داده شده بدون نام دامنه وارد می کنیم (2).
مقدار vlaue را با کلیک بر روی آیکن کپی ، کپی و در قسمت مقدار رکورد ابرآروان پیست کرده (3) و ذخیره می کنیم . با انجام این کار رکورد dkim  ما در ابرآروان ساخته شده است.

 

در مرحله بعد مشابه همین کار را برای ایجاد رکورد spf انجام می دهیم.
در همان صفحه سی پنل، بعد از مشخصات dkim ، مشخصات spf  قرار دارد .

در قسمت name  نام دامنه نمایش داده می شود و در قسمت value  مقدار وجود دارد که با کلیک بر روی دکمه copy  می توانیم مقدار را کپی کنیم.
مجدد طبق همین مقادیر، یک رکورد جدید دیگر در ابر آروان ، ایجاد می کنیم نوع آن را txt  قرار می دهیم (1). در کادر عنوان مقدار @ را وارد می کنیم (2) . در کادر مقدار، مقدار vlaue  که از سی پنل کپی کرده بودیم را اینجا کپی می کنیم (3). و روی دکمه ذخیره کلیک می کنیم .

 

کار تنظیمات dns برای ارسال ایمیل تمام شده است . حالا وقت آن شده است که وارد یکی از اکانت ها ایمیل موجود در سی پنل شویم و برای تست، یک ایمیل برای جیمیل خودمان که به آن لاگین هستیم ارسال کنیم. در صورتی که تنظیمات ما درست باشد باید بتوانیم از ایمیل هاست به جی میل ایمیل ارسال کنیم .

 

بلافاصله پس از ارسال، ایمیل ارسال شد و در جی میل ما دریافت شد.

 

چنانچه در انجام هر یک از مراحل بالا با مشکل مواجه شدید ، لطفا از پنل کاربری خودتان تیکت بزنید تا در اسرع وقت همکاران پشتیبانی در این مورد شما را راهنمایی کنند.

(0) دیدگاه برای این پست ثبت شده
دیدگاه خود را بفرستید
  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
حل مشکل خطای cros origin blocked »
wefwegwegweg/wp-content/themes/future