مشکل فریلنسرهای ایرانی-نبود زیرساخت‌های مناسب

سرعت پایین و گران بودن اینترنت داد همه‌را در آورده است. این موضوع نه تنها هزینه‌های فریلنسرها را افزایش می‌دهد, بلکه مدت انجام پروژه‌ها را طولانی می‌کند. بخش زیادی از زمان همه‌ی ما صرف انتظار برای دانلود شدن فایل‌ها یا بازشدن صفحات وب می‌شود. از طرفی همین اتصال کند و گران به اینترنت هم ناپایدار است و شما نمی‌توانید روی همان هم حساب کنید.

خب به آخرین بخش از این سری مقالات رسیدیم. این هم مشکلی است که همیشه بوده و به نظر نمی‌رسد که حالاحالاها رفع شود. اینترنت و کامپیوتر دو ابزار اصلی فریلنسینگ هستند. دو چیزی که در ایران بسیار گران و بی‌کیفیت اند.

 تصویر 10 مشکل فریلنسرهای ایرانی-مشکل دهم:نبود زیرساخت‌های مناسب

بارها پیش آمده که سرویس دهنده‌ی اینترنت برای چندین روز و حتی چندین هفته به بهانه‌ی مشکلات فنی سرویس دهی‌را قطع کرده و دست فریلنسر را در پوست گردو گذاشته است.

قیمت تجهیزات الکترونیکی هم نسبت به درآمد افراد بسیار بالا است. خیلی از افراد باید تمام یا بخش بزرگی از تمام پس‌انداز خود را برای خرید یک لپ‌تاپ بدهند. پس‌اندازی که پس از ماه‌ها کار و تلاش به دست آمده است. این موضوعات سبب می‌شود که خیلی از افراد نتوانند وارد بازار کار فریلنسینگ شوند و طعم فریلنسر بودن را بچشند.

خب این مجموعه مقالات هم به پایان رسید. امیدوارم که مطالعه‌ی این نوشته‌ها برای شما مفید بوده باشد. خوشحال می‌شوم که تجربیات خودتان‌را در مورد این مشکل‌ها با من و دیگران به اشتراک بگذارید و اگر مشکلی از قلم افتاده است آن‌را یادآوری کنید.

شما می‌توانید تمام این 10 مشکل‌را در این دو مقاله در وبلاگ جامپلوی مطالعه کنید(قسمت اول – قسمت دوم).

اگر هم می‌خواهید قسمت‌های قبلی‌را در ویرگول مطالعه کنید می‌توانید از این لینک‌ها استفاده کنید: بازاریابی(در قسمت نظرات مطلب بحث‌هایی مطرح شده که خواندنشان خالی از لطف نیست.), درآمد کم, تنهایی کارکردن, دلال-فریلنسرها, کارکردن بیش از حد, عدم دسترسی به خدمات جهانی , مدیریت خود , پذیرفتگی در فرهنگ عمومی, تخصص کم

[ لینک منبع ]

  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
« فریلنسرهای ایرانی- پذیرفتگی در فرهنگ عمومی
راهنمای جامع فریلنسینگ و کسب درآمد برای دانشجوها »