درآمد فریلنسینگ خودتان‌را دو برابر کنید

این 4 روش به شما کمک می‌کنند که درآمد خودتان‌را از فریلنسینگ به طرز خیره کننده ای بالا ببرید.

1-مشتری‌های پرمنفعت‌را هدف قرار دهید

همه دوست‌دارند که درآمدشان‌را بیشتر از قبل کنند. امّا فریلنسرها نمی‌توانند مثل همه به این هدف برسند. برای فریلنسرها خیلی از کارهای رایج جواب نمی‌دهند. پس باید با توجّه به شرایط فریلنسینگ راه‌های افزایش درآمدرا انتخاب کرد.

 تصویر 4 راه برای اینکه درآمد فریلنسینگ خودتان‌را دو برابر کنید

اول از همه باید بگردید و مشتری‌هایی که بیشترین منفعت‌را برای شما دارند پیدا کنید. افرادی که خودشان می‌دانند که خدمات شما برای کسب و کار آن‌ها ارزش‌آفرین است و مرتباً به شما مراجعه می‌کنند. آن هم با پروژه‌هایی که منفعت خوبی نسبت به زمان و انرژی‌ای که برایشان صرف می‌کنید به همراه دارند.

این مشتری‌ها خیلی وقت‌ها پیش از اینکه لازم باشد شما دوباره دنبالشان بروید, به دنبالتان می‌آیند و از شما درخواست مشارکت در پروژه‌ای جدید را می‌کنند.

چگونه مشتری‌های پرمنفعت‌را شناسایی کنیم؟

برای این کار باید اطلاعات دقیق پروژه‌های هرمشتری را نگهداری کنید. بدانید که هرکدام از پروژه‌ها چند ساعت زمان برده اند و چقدر دریافتی داشته اند. به علاوه باید رفتارهای مشتری‌را دنبال کنید تا بدانید کدامشان خوش‌حساب‌اند و کدامشان بدحساب.

با داشتن این اطلاعات می‌توانید مشتری‌هایی‌را که بیشترین ارزش‌را برایتان دارند پیدا کنید.

چطوری با مشتری‌های پرمنفعت همکاری طولانی مدّت برقرار کنیم؟

همانطوری که در ابتدای این بخش گفتم, بخشی از این مشتری‌ها قبل از اینکه شما بخواهید کاری کنید, دوباره برای همکاری بازمی‌گردند.

امّا همیشه مشتری‌هایی هستند که منتظر شما نشسته‌اند. برای بازگرداندنشان باید در زمان مناسب به آن‌ها پیام دهید. بگویید که چقدر از همکاری با آن‌ها لذّت می‌بردید و توانایی‌هایتان‌را برای پروژه‌های جدید یادآوری کنید.

زمان مناسب برای ارتباط مجدد با مشتری پرمنفعت

شما تقریباً همیشه می‌توانید دوباره با مشتری خوبتان ارتباط برقرار کنید. ولی طبق تجربه‌ی بسیاری از فریلنسرها, بعضی زمان‌ها برای این کار مناسب‌تر اند:

  1. درست پس از پایان موفّقیّت‌آمیز یک پروژه
  2. زمانی که متوجّه می‌شوید به دنبال فردی برای انجام پروژه‌ای جدید می‌گردد

2- از مشتری‌های کم‌‌منفعت چشم‌پوشی کنید

قدم بعدی این است که از مشتری‌های کم‌ارزش چشم‌پوشی کنید. مشتری‌هایی که کارهای زمان‌بر با مبلغ پایین دارند, بدحساب‌اند یا زمان زیادی از شمارا تلف می‌کنند.

با کنار گذاشتن مشتری‌های کم‌منفعت, می‌توانید زمان بیشتری‌را صرف کار با مشتریان پرمنفعت بکنید. به علاوه زمان خالی شده‌را می‌توانید خرج کسب کردن مهارت‌های جدید یا بهبود مهارت‌های قبلیتان بکنید و با این کار درآمدتان‌را در آینده افزایش دهید.

3-تا حد امکان ساعتی کار نکنید

منفعتی که برای کارفرما ایجاد می‌کنید و تجربه‌ای که خرج می‌کنید در اکثر موارد با زمانی که صرف می‌کنید قابل سنجش نیست. به همین دلیل, پرداخت ساعتی خیلی اوقات باعث می‌شود مبلغی کمتر از چیزی که حقتان هست را دریافت کنید.

اگر می‌خواهید پروژه‌ای‌را به صورت ساعتی شروع کنید, حتماً مطمئن شوید که تنها عامل مؤثر در قیمت‌گذاری میزان زمانی است که برای آن صرف می‌کنید. در غیر این صورت شما تنها دارید درآمد خودتان‌را کاهش می‌دهید.

4- شیوه‌ی قدیمی فریلنسینگ‌را رها کنید

برای اینکه به عنوان یک فریلنسر بتوانید درآمدتان‌را افزایش بدهید باید تلاش زیادی بکنید و در مقابل تنها امیدوار باشید که درآمدتان افزایش پیدا کنید.

این که در افزایش درآمدتان شکست می‌خورید به احتمال زیاد به خاطر اشتباهات شما نیست, بلکه به خاطر مشکلات اساسی در شیوه‌ی فعلی فریلنسینگ است.

به همین دلیل جامپلوی دارد شیوه‌ی نوین فریلنسینگ‌را پایه‌گذاری می‌کند. در این شیوه شما همیشه برنده هستید و می‌توانید مطمئن باشید که درآمدتان نسبت به قبل افزایش پیدا می‌کند.

پس اگر در حوزه‌ی طراحی و توسعه‌ی وب و نرم‌افزار فعّالیّت می‌کنید یا طراح گرافیک هستید, حتماً روی این لینک کلیک کنید تا ببینید که ما چطوری به شما کمک می‌کنیم.

خواندن این نوشته در وبلاگ جامپلوی

[ لینک منبع ]

  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
« برقراری تعادل بین زندگی کاری و شخصی
راهنمای جامع استخدام بهترین فریلنسر »