فریلنسرهای ایرانی-:تنهایی کارکردن

شاید این در نگاه اول این موضوع مشکل به نظر نرسد. شاید هم اصلاً به عنوان یک فریلنسر انتظار همین را دارید. ولی یکی از مهم ترین مشکلات همین است.

کارکردن در زمینه‌های متنوع, شما را به منجلاب تخصص کم – درآمد کمتر می‌کشاند.

در دو نوشته‌ی پیش به دو مشکل اول فریلنسرها,یعنی بازاریابی و درآمد کم اشاره کردم. بعضی عزیزان هم از تجربیات و تفکراتشان در مورد این موضوعات نوشته‌اند که می‌توانید در قسمت نظرات آن دو پست مطالبشان‌را مطالعه کنید. در این نوشته می‌خواهم با هم به سومین مشکل اساسی فریلنسرها بپردازیم. تنهایی کارکردن.

تنهایی کارکردن, سومین مشکل فریلنسرهای ایرانی
تنهایی کارکردن, سومین مشکل فریلنسرهای ایرانی

راستش را بخواهید باید به کارفرماها حق داد که حاضر نیستند پروژه های بزرگ یا حتی متوسط را به فریلنسرها بسپارند. کافی است یک نگاهی به رزومه افراد در سایت های برون سپاری یا لینکدین بکنید. اصلاً می‌توانید رزومه ی خودتان را مرور کنید. در بسیاری از موارد مجموعه‌ای از تخصص های مختلف و گاهی بی‌ربط را در کنار هم می‌بینید. هرگز کسی نمی‌تواند هم یک برنامه‌نویس جاوا حرفه‌ای باشد و هم یک طراح گرافیک خیلی خوب. بحث استعداد و پشت کار نیست, بحث زمان است. شما برای اینکه تبدیل به یک برنامه نویس خوب(آن هم در یک زمینه‌ی خاص, نه در همه‌ی زمینه‌ها) یا یک گرافیست ماهر شوید باید چندین سال زمان صرف کنید. طراحی یک هدر بی نهایت ساده برای یک وبلاگ هرگز شما را تبدیل به گرافیست نمی‌کند. ولی متأسفانه در خیلی از برنامه نویس‌ها و طراح‌ها توهم گرافیست بودن را به وجود می‌آورد.

تنهایی کارکردن می‌تواند در طولانی مدت حتی سلامتی شمارا به خطر بیاندازد.

برای طراحی یک وبسایت خوب, یک اپ کاربر پسند و … به افرادی با تخصص های مختلف نیاز است. به قول بزرگی «همه چیز را همگان دانند و همگان هنوز از مادر زاده نشده اند». کارکردن در زمینه‌های متنوع, بدون متخصص شدن در آنها, تنها شما را به منجلاب تخصص کم – درآمد کمتر می کشاند.

تازه این همه‌ی ماجرا نیست. وقتی که تنهایی کار می‌کنید فشار کاری خیلی بیشتری‌را باید تحمل کنید. این موضوع می‌تواند در طولانی مدت حتی سلامتی شمارا به خطر بیاندازد. به علاوه این موضوع در بسیاری از موارد باعث می‌شود که شما نتوانید به موقع کاررا تحویل دهید یا مجبورتان می‌کند که برای تحویل به موقع از سر و ته کار بزنید و کاررا با کیفیت کمتری تحویل دهید. خود این موضوع باعث می‌شود که اعتماد کارفرما از بین برود و شما دیگر نتوانید با او کار کنید.

نظر شما چیست؟ چقدر این مشکل به نظرتان مهم است و برای حلش از چه راه حل‌هایی استفاده می‌کنید؟ در قسمت نظرات تجربیاتتان‌را با من و دیگران به اشتراک بگذارید.

خواندن مقاله‌ی کامل در وبلاگ جامپلوی.

[ لینک منبع ]

  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
« فریلنسرهای ایرانی:بازاریابی
فریلنسرهای ایرانی: دلال-فریلنسرها »