فریلنسرهای ایرانی: دلال-فریلنسرها

حالا می‌خواهیم با هم به مشکل چهارم بپردازیم. مشکلی که شاید فقط محدود به بازار فریلنسینگ نمی‌شود.

سه مشکل ابتدایی را در مطالب قبل با هم بررسی کردیم: بازاریابی, درآمد کم و تنهایی کارکردن.

کارکردن برای دلال-فریلنسرها, چهارمین مشکل اساسی فریلنسرهای ایرانی
کارکردن برای دلال-فریلنسرها, چهارمین مشکل اساسی فریلنسرهای ایرانی

برخلاف تعداد زیادی از فریلنسرها که بخش زیادی از سال بی کار هستند, برخی از افراد وقت سرخاراندن هم ندارند. حتماً در گروه‌ها و انجمن‌های مختلف با این افراد روبه رو شده اید. افرادی که به صورت همزمان چندین پروژه را از کارفرماهای مختلف گرفته اند و حالا نمی‌دانند که چگونه باید آنها را به پایان برسانند.

تأثیر این افراد بر بازار فریلنسینگ درست مثل تأثیر دلال‌ها در بازارهای دیگر است.

عموماً این افراد برند شخصی قوی‌ای دارند و با شبکه‌ی گسترده و پول سازی از افراد در ارتباط اند. آنها تعداد زیادی پروژه را از کارفرماها دریافت می‌کنند. خیلی وقت‌ها اصلاً در آن زمینه هیچ تجربه و تخصصی هم ندارند. بعد از گرفتن پروژه بخش بعدی فعالیتشان آغاز می‌شود. آنها پروژه‌هایی را که با قیمت‌های عموماً خوبی گرفته اند را با قیمتی نازل به فریلنسرهای دیگر می‌سپارند تا برایشان انجام دهند. آخر سرهم پروژه را به نام خودشان به مشتری می‌دهند و بدون انجام دادن کاری سود زیادی کسب می‌کنند.

تأثیر این افراد بر بازار فریلنسینگ درست مثل تأثیر دلال‌ها در بازارهای دیگر است. بقیه‌ی فریلنسرها با انجام دادن پروژه‌های این افراد, نه تنها درآمد خود را تقلیل می‌دهند و پول کمی نسبت به کاری که می کنند دریافت می کنند, بلکه به رقابت سالم بین فریلنسرها برای گرفتن پروژه هم صدمه می‌زنند.

این دلال-فریلنسرها عموماً شناخته شده هستند. هیچ وقت, حتی اگر نیاز مالی داشتید, بازیچه‌ی دستشان نشوید.هرگز برای هیچ کس ارزان کار نکنید. چون این کار فقط به خودتان صدمه نمی‌زند. بلکه تمام بازار را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

نظر شما چیست؟ تا به حال با چنین افرادی برخورد کرده‌اید یا با آنها همکاری داشته‌اید؟ در قسمت نظرات تجربیاتتان‌را با من و دیگران به اشتراک بگذارید.

خواندن مقاله‌ی کامل در وبلاگ جامپلوی

[ لینک منبع ]

  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
« فریلنسرهای ایرانی-:تنهایی کارکردن
فریلنسرهای ایرانی-:کارکردن بیش از حد »