10مشکل فریلنسرهای ایرانی-مشکل نهم: تخصص کم

هر کسی که کمی html و css یاد می‌گیرد خودش را فریلنسر و همه فن حریف می‌داند و می‌خواهد هر پروژه‌ای را از کارفرما بگیرد . متأسفانه اکثر فریلنسرها فراموش می‌کنند که در هر زمینه‌ای که فعالیت می‌کنند باید همواره اطلاعات خود را به روز کنند, از ترندهای جدید با خبر شوند و توانایی‌های خود را گسترش دهند.

برخلاف تمامی مشکلات قبلی, مسئول اصلی این مشکل خود فریلنسرها هستند. اگر به عنوان کارفرما با فریلنسرهای ایرانی کار کرده باشید احتمالاً حرف‌های جالبی در این مورد خواهید داشت.

 تصویر 10مشکل فریلنسرهای ایرانی-مشکل نهم: تخصص کم

اکثر افرادی که وارد این کار می‌شوند می‌خواهند راحت‌ترین چیزها را یاد بگیرند و با خواندن چند مقاله‌ در اینترنت خود را در آن زمینه متخصص می‌بینند. در صورتی که هر کاری به تخصص وتجربه احتیاج دارد و باید برایش وقت زیادی گذاشته شود.

این کار نه تنها به کارفرماهایی که پروژه‌ی خود را به فریلنسرها می‌دهند ضرر می‌رساند, بلکه دربلند مدت چون اعتماد کارفرماها را از بین می‌برد درآمد همه‌ی فریلنسرها را کاهش می‌دهد.

اصلاً یکی از دلایل اینکه بسیاری از فریلنسرها قیمت‌های بسیار پایینی‌را برای پروژه‌ها پیشنهاد می‌دهند همین تخصص کم و تجربه‌ی کمترشان است.

شما چه فکر می‌کنید؟ آیا تا به حال با چنین فریلنسرهایی کار کرده‌اید؟ تجربیاتتان‌را در قسمت نظرات با من و دیگران به اشتراک بگذارید.

شما می‌توانید در وبلاگ جامپلوی قسمت اول و قسمت دوم این مقاله‌را(تمام ده مشکل کنار هم) به صورت کامل و راحت بخوانید.

برای خواندن قسمت‌های قبلی در ویرگول هم می‌توانید از این لینک‌ها استفاده کنید: بازاریابی(در قسمت نظرات مطلب بحث‌هایی مطرح شده که خواندنشان خالی از لطف نیست.), درآمد کم, تنهایی کارکردن, دلال-فریلنسرها, کارکردن بیش از حد, عدم دسترسی به خدمات جهانی , مدیریت خود , پذیرفتگی در فرهنگ عمومی

[ لینک منبع ]

  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
« فریلنسرهای ایرانی و دسترسی به خدمات جهانی
10 راه برای کاهش استرس فریلنسرها »