فریلنسری

برای مشاورۀ رایگان و مطالعۀ مطالب بیشتر به simeakhar.org سر بزنید.

 تصویر فریلنسری

طراحی گرافیک

با گسترش اینترنت و شرایط پاندمی نحوۀ کار کردن و اشتغال شکل و شمایل دیگری به‌خود گرفته است. شرکت‌ها و کارمندها با دورکاری منطبق شده‌اند و شرکت‌ها بیشتر از هرزمان دیگری به نیروی کار سریع و متخصص و منعطف نیاز پیدا کرده‌اند. در آگهی‌های استخدام نیز، مشاغل موقت بیشتر از مشاغل دائم به‌چشم می‌خورند و آزادکاری (فریلنسری) در حال افزایش است. در این مطلب سیم آخر قصد دارد چند عنوان فریلنسری را معرفی و بررسی کند. از مزیت‌های فریلنسری می‌توان به آزادی در انتخاب پروژه، دورکاری، کسب درآمد بیشتر و آشنایی با پروژه‌های متنوع اشاره کرد. اگر قصد دارید به‌عنوان فریلنسر فعالیت کنید بهترین گزینه‌ این است که در کافه‌ یا رستورانی ساحلی اقامت داشته باشید و هم‌زمان پروژه‌هایتان را پیش ببرید.


طراحی گرافیک از مشاغل پرطرفدار فریلنسری است و طراحان گرافیک در رسانه‌های چاپی و دیجیتالی می‌توانند مشغول به فعالیت شوند. طراحان گرافیک ارتباط‌دهنده‌های تصویری هستند که با کمک تصاویر و تایپوگرافی منظورشان را ازطریق طرحشان منتقل می‌کنند. طراحی گرافیک فرصت همکاری با افراد خلاق از سایر رشته‌ها و مهارت‌های متنوعشان فراهم می‌کند. با کسب مدرک طراحی گرافیک درک گسترده‌تری از زمینه‌های خلاقیت و اجتماع و فرهنگ بصری معاصر می‌توانید پیدا کنید. طراحان گرافیک در یک یا چند زمینه از زمینه‌های تایپوگرافی، تصویرگری، طراحی برند تجاری، انیمیشین، طراحی دیجیتال یا گرافیک محیطی و طراحی رابط کاربر (UI/UX) می‌توانند متخصص شوند.

نویسندگی خلاقانه

یکی دیگر از بهترین مدارک تحصیلی برای فریلنسری نویسندگی خلاقانه است. در جایگاه نویسنده‌ای خلاق و آزاد، مهارت‌های خلاقیت و انتقادی و حرفه‌ای‌تان را می‌توانید پرورش دهید؛ در ژانرهای اصلی نویسندگی مانند داستانی و غیرداستانی و شعر، متخصص شوید؛ با تمرین‌های عملی مهارت‌هایتان از نوشتن پروژه‌ای خلاقانه و مستقل گرفته تا کاوش در مبانی روان‌شناختی خلاقیت را افزایش دهید؛ و با نوشتن شعر و داستان کوتاه و وبلاگ‌نویسی و آزادنویسی، نوشتنِ تجربی را فراگیرید.

توسعۀ وب

توسعۀ وب نیز ازجمله بهترین مدارک تحصیلی برای فریلنسری به‌شمار می‌رود. در دوره‌های توسعۀ وب، با کسب مهارت‌های لازم کار با وبگاه‌های مرسوم و جدیدترین اپلیکیشن‌ها را می‌توانید بیاموزید. توسعۀ وب دانش تخصصی‌تان را در زمینۀ طراحی و توسعۀ کدنویسی (Full Stack Design) برای وبگاه‌ها و اپلیکیشن‌ها، توسعۀ نرم‌افزارها و عملیات فناوری (DevOps)، طراحی پایگاه‌ داده و دیگر ابزارهای مدرن تقویت می‌کند. درواقع، توسعه‌دهندۀ وب جنبه‌های اصلی توسعۀ وب و برنامه‌نویسی را فرامی‌گیرد و با شرکت در دوره‌های هم‌افزایی کوتاه‌مدت، مهارت‌هایش در زمینه‌هایHTML ،CSS ،JavaScript ، PHP و تجربۀ کاربر (UX) را به‌صورت عملی افزایش می‌دهد و به‌عنوان متخصص فناوری اطلاعات در توسعۀ پروتکل‌های تجاری و فرایندهایی مانند پایگاه داده و سیستم‌های پشتیبان و پشتیبانی از برنامه‌های کامپیوتری مشارکت می‌کند.

برای مشاورۀ رایگان و مطالعۀ مطالب بیشتر به simeakhar.org سر بزنید.
 تصویر فریلنسری

طراحی گرافیک

[ لینک منبع ]

  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
« 10 مشکل اساسی فریلنسرهای ایرانی-درآمد کم
نمره آیلتس برای تحصیل در کانادا »