هفت مزیت شرکت در رویدادها برای رشد کسب و کارها

برقراری ارتباط با افراد همفکر و با انگیزه می‌تواند کسب و کار شما را به سطح بالاتری برساند و منجر به موفقیت شما یا استارتاپتان شود.

مهم نیست که کسب و کار شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، به عنوان یک کارآفرین، فریلنسر و حتی یک دانشجو باید تا حد امکان در رویدادها و کنفرانس‌های مرتبط با حوزه کاری خود، شرکت کنید.

به طرز تکان دهنده‌ای، 30 درصد از کسب و کارهای جدید، 24 ماه اول را پشت سر نمی‌گذارند. با شرکت در رویدادها و کنفرانس‌های مرتبط، می‌توانید ابزارهای مورد نیاز برای اطمینان از اینکه کسب و کار شما در این درصد قرار نمی‌گیرد را به دست آورید.

آمارها نشان می‌دهد که شرکت در رویدادها می تواند نجات دهنده هر کسب و کاری باشد.

آمارها نشان می‌دهد که شرکت در رویدادها می تواند نجات دهنده هر کسب و کاری باشد.

در این مقاله به 9 مورد از برجسته‌ترین مزایای شرکت در رویدادها اشاره کرده‌ایم:

1. از تجربه دیگران بهترین درس‌ها را می‌گیریم.

هیچ کارآفرین، فریلنسر و یا مدیر کسب و کاری، مهم نیست که چقدر با استعداد باشد، احتمالاً نمی تواند همه چیز را در مورد همه چیز بداند. شرکت در رویدادها و کنفرانس‌ها فرصتی برای یادگیری از سایر کارآفرینانی است که شاید در موقعیت‌هایی مشابه ما بوده‌اند و تجربیات ارزشمندی به دست آورده‌اند. تجربیاتی که می‌توانند به ما کمک کنند تا از دستاوردها و زیان‌های آنها در مسیری که طی کرده‌اند درس بگیریم.

2. مخاطبین بیشتری را جذب می‌کنیم.

در دنیای دیجیتال امروزی، جایی که بیشتر ارتباطات به صورت آنلاین انجام می‌شود، هیچ چیز ارزشمندتر از تعامل چهره به چهره نیست. رویدادهای شبکه‌ای امکان این تعاملات ارزشمند و ایجاد مخاطبین را فراهم می‌کند. یکی از خوبی‌های شرکت در رویدادها در این است که آنها اغلب امکان شبکه سازی سریع را فراهم می‌کنند و تعاملات متعدد در یک دوره زمانی مشخص ایجاد می‌شود. با مشارکت در این رویدادها، می‌توانید پایگاه ارتباطی خود را به طور گسترده گسترش دهید.

3. مشتریان را با خدمات خود آشنا می‌کنید.

بسته به موضوع رویدادی که در آن شرکت می‌کنید و خدماتی که ارائه می‌دهید، ممکن است مشتریانی پیدا کنید. یک راه خوب برای ایجاد مشتری در یک رویداد، شرکت و بحث در مورد خدماتتان و ارائه در مقابل جمعیت است.

تعامل و شبکه سازی از مزایای بزرگ شرکت در رویدادها است
تعامل و شبکه سازی از مزایای بزرگ شرکت در رویدادها است

4. یادگیری و کسب دانش بیشتر در صنعت خودتتان

اغلب، کارآفرینان به قدری مشغول رشد کسب و کار خود هستند که فراموش می‌کنند صنعت گسترده‌تر را ببینند. به عنوان یک کارآفرین، مهم است که آماده باشید و حضور در رویدادها می‌تواند هرگونه تغییر صنعت را روشن کند، و به شما زمان می‌دهد تا برنامه ریزی کنید و از قبل آماده شوید.

5. یافتن شرکای تجاری جدید

رویدادهای شبکه و کنفرانس اغلب موضوع خاصی دارند. بنابراین، افرادی که در این رویداد شرکت می‌کنند معمولاً در یک صنعت مشابه هستند و اشتراکات زیادی دارند. این رویدادها برای یافتن شرکای تجاری جدید و یا یافتن افرادی که مکمل خدمات ارائه شده توسط شما هستند، عالی هستند. صحبت کردن با رقبا نیز می‌تواند مفید باشد زیرا به طور بالقوه می‌توانید برای یک نسخه بهینه از یک پروژه با هم کار کنید.

6. ملاقات با سرمایه گذاران

بهترین راه برای جلب توجه سرمایه گذار، صحبت مستقیم با آنها است. گفتگوهای رو در رو می‌تواند اعتماد ایجاد کند و پایه و اساس یک رابطه کاری مفید در آینده را آغاز کند. سرمایه‌گذاران اغلب در رویدادهای شبکه و کنفرانس شرکت می‌کنند تا با کسب‌وکارهای در حال توسعه در این صنعت آشنا شوند.

برگزاری رویداد در کارگاه نوآوری هفت و هشت

7. الهام گرفتن برای خلاقیت و نوآوری

هنگامی که شروع به ایجاد تعامل و شبکه‌سازی با افراد همفکر خود می‌کنید، به راحتی می‌توانید خلاقیت پیدا کنید، الهام بگیرید و راه‌های جدیدی برای پیشرفت کسب و کار خود بیابید. قطعا شما با ایده های جدید و دیدگاه تازه‌ای در کسب و کار خود از آن رویداد خارج خواهید شد.

8. معرفی و دیده شدن خدمات و محصولات شما

عدم شناخت خدمات و محصولات شما توسط دیگران می‌تواند یکی از بزرگترین موانع برای رشد استارتآپتان باشد. اگر به طور موثر به این موضوع توجه نداشته باشید، ممکن است بازاریابی آنلاین شما نتیجه مطلوبی نداشته باشد. شبکه‌سازی و تعامل یک فرصت عالی برای ملاقات با مشتریان و ایجاد شناخت در محصول یا خدمات شما است. بعضی از رویدادها که بر بستر شبکه‌سازی برگزار می‌شوند به استارتاپ‌ها اجازه می‌دهند تا در مقابل شرکت کنندگان بایستند یا مطرح کنند که فرصتی عالی برای ایجاد شناخت از محصولاتشان به دیگران است.

9. چون مزایایی که شرکت در رویدادها برای شما دارد فراوان است.

مهم نیست که در چه صنعتی هستید، مطمئناً هنگام شرکت در یک رویداد یا کنفرانس، چیزهای زیادی را تجربه خواهید کرد. از ایجاد ارتباطات ارزشمند گرفته تا فهمیدن اینکه مشتریان در مورد محصول شما چه فکری می‌کنند.

از کسب تجربه گرفته تا یادگیری در مورد صنعت، ایجاد شناخت تا ایجاد ارتباطات ارزشمند، شبکه سازی و کنفرانس‌ها برای موفقیت رویداد بسیار مهم هستند. با این حال، حضور در یک رویداد به سادگی کافی نیست. شما باید تا آنجا که می‌توانید برای صحبت با افراد و ایجاد ارتباط تلاش کنید.

بهترین ارتباطات با شرکت در رویدادها شکل می‌گیرد.
بهترین ارتباطات با شرکت در رویدادها شکل می‌گیرد.

سخن پایانی

برای آنکه بتوانید روابط و تعاملات کاریتان را بالا ببرید، باید از نقطه امن خود خارج شوید و با افراد در تمام سطوح شغلی و همه صنایع تعامل داشته باشید. وقتی نوبت به رشد کسب و کار می‌رسد، دانش ما بسیار مهم است اما اینکه چه کسانی را می‌شناسید و با چه کسانی تعامل دارید نیز بسیار اهمیت دارد.

پس از پایان رویداد، همیشه آشنایان جدید کاری خود را از طریق ایمیل، تماس تلفنی یا پیام LinkedInدنبال کنید.

این مهم است که با آنها تماس داشته باشید تا پایه و اساس همکاری آینده را بگذارید.

در نهایت همیشه به یاد داشته باشید که رویدادها در کنار سرگرم کننده بودن همیشه سرشار از فرصت‌های جدید و تازه برای شما هستند.

کارگاه نوآوری هفت و هشت نیز همیشه تلاش کرده است تا با برگزاری رویدادها و کارگاه‌های آموزشی متنوع در حوزه‌های مختلف به رشد و تعامل کسب و کارها و استارتاپ‌ها کمک کند و بستری باشد برای شکل گیری ارتباطات و شبکه سازی افراد با یکدیگر.

 

برقراری ارتباط با افراد همفکر و با انگیزه می‌تواند کسب و کار شما را به سطح بالاتری برساند و منجر به موفقیت شما یا استارتاپتان شود.

[ لینک منبع ]

  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
« بهترین پلاگین های بهینه ساز و افزایش سرعت سایت
انجام شمسی سازی و فارسی کردن تقویم و دیت پیکر »