سوشیال مدیا مارکتینگ یا SMM چیست؟

در عصر جدید روش های فروش به طرز شگفت انگیزی قابل مقایسه با گذشته و روش های قدیمی نیست. در حال حاضر شکل های متنوعی از بازاریابی در دنیا وجود دارد که تمام این اشکال متفاوت به یک مفهوم یگانه و سبکی نوین ختم می شوند.

با نیم نگاهی به اطراف و شیوه جدید زندگی مردم اولین موردی که بسیار ویژه به چشم می خورد،تغییر سبک خرید و ظهور شیوه های مختلف فروش در بازارها است.

 

Social-Media-Marketing

Social-Media-Marketing

بازاریابی با تکیه بر محتوا در فضاها و شبکه های اجتماعی منحصر به فرد ترین روش بازاریابی با سود کلان است که به این روش سوشیال مدیا مارکتینگ  می گویند. در جریان این مقاله موضوعاتی همچون معنا و مفهوم مدیا مارکتینگ و چگونگی بهره بردن از این نوع بازاریابی را برای شما شرح خواهیم داد.

سوشیال مدیا مارکتینگ به نوعی از بازاریابی در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی می گویند که در آن صاحبان کسب و کار و برندها، برای فروش محصولات و یا ارائه خدمات خود از این پلتفرم ها استفاده می کنند.

در مفهوم کلی؛ این شکل از بازاریابی دیجیتال با نام مدیا مارکتینگ به  جامعه بازار کمک می کند تا با مخاطبان بیشتری در مکانی اجتماعی تحت عنوان های متعددی از خدمات و ارائه محصول ارتباط بگیرند و از این فضای گسترده و سفره پر رونق بهره ببرند.

در توضیح یکی از نقاط قوت سوشیال مدیا مارکتینگ باید گفت ماهیت شبکه های اجتماعی به صورتی است که در آن صاحبان کسب و کار می توانند با دیدن و یا حتی شنیدن دیدگاه های مخاطبان فضای امنی را برای مخاطب ایجاد کرده و همچنین با توجه به نیاز هر فرد و سازماندهی نیازها و تقاضای مشتریان، بازده کلی مارکت خود را بالا ببرند.

اما باید گفت قدم گذاشتن در این مسیر مانند تمامی اهداف و مسیرهای مهم ملزم به رعایت نکاتی است که در ادامه ذکر خواهیم کرد ؛ زیرا که برای بهره بردن از این سفره ی پر رونق باید تکنیک های متنوع و به روزی را اجرا کنید، لازم به ذکر است به دلیل فضای بزرگی که در اختیار همگان قرار گرفته حجم رقابت بسیار بالاست و برای متمایز شدن و بیشتر دیده شدن به هوشمندی بیشتری نیاز است.

تکنیک های بازاریابی و سوشیال مدیا
در راس تمامی اصول می توان از اصل ارتباط موثر و هدف گیری ذهن مخاطب نام برد که این اصل با تکیه بر محتوای متنی و ویدئویی نتیجه بخش است.پس بهتر است بگوییم مهمترین تکنیک بازاریابی دیجیتال محتوای قوی و منحصر به فرد با مهارت نفوذ در ذهن هاست.
بهره گیری از روش های متنوع برای رفع تقاضای مشتریان از دیگر اصولی است که داشتن خلاقیت و هوش اجتماعی بالایی را طلب می کند.
ارتباط متقابل با مشتریان یکی از اصل های مهم مدیا مارکتینگ است؛به شکلی که شما با آن ها ارتباطی دوستانه و روزمره را برقرار کرده و محیط امنی برای مخاطبان فراهم آورید زیرا که این محیط امن رفته رفته منجر به اعتماد سازی و انتشار مطالب از سوی دنبال کننده های شما به فضای عمومی تر می شود و این نوع اشتراک گذاری از شیوه های مهم و اولیه افزایش تعامل است.
با بهره گیری از اینفلوئنسرهای با تجربه و پر بازدید برای پیشرفت کسب و کار خود به نحوی اعتماد بیشتری را به برند خود تزریق می کنید و این روش با تایمی کم؛ بازدید کننده و تعامل بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد.
از ابتدا تمامی مراحل شکل گیری برند و تلاش هایی که صورت گرفته را در اختیار مخاطب قرار دهید تا با جریان شروع کار آشنا شده و به رشد و پیشرفت شما به به مرور پی ببرد؛این روش هم کمک شایانی به اعتماد سازی و بازده بیشتر خواهد کرد.

بستر های مهم سوشیال مدیا
یوتیوب
اینستاگرام
لینکدین
فیسبوک
توییتر

همینطور که ملاحظه نمودید اعتماد سازی یکی از اصول مهم و اساسی برای پیشرفت در حوزه مدیا مارکتینگ است که با تکیه بر هوش اجتماعی و به کاری گیری روش های هوشمند کسب و کار قطعا اعتماد سازی رخ خواهد داد البته باید عنوان کرد هر کسب و کاری برای سرآمد شدن نیاز به زمان هم دارد پس برای نتیجه گیری باید صبور و پر تلاش بود.

در انتها باید باید خاطر نشان کرد با گذر زمان و به کار بردن روش های بسیاری با کسب تجربه کافی و مثبت در این فضای ژرف می توان با تحلیل تکنیک های موجود و خلاقیت در مسیر پیشرفت، روش های نوین و بهتری را ابداع کرده و به موفقیت ها و جایگاه های بالاتری رسید.

  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
  1. No trackbacks yet.
« نمایش واریته های یک محصول متغییر در ووکامرس
چطور برای جلوگیری از هک شدن ورژن وردپرس را مخفی کنیم؟ »