میزان تاثیر گذاری زبان انگلیسی در برنامه نویسی

شاید شما هم اولین نکته ای که از این تیتر به فکرتون بیاد ، یوتیوب هست. یوتیوب یکی از بهترین منابع رایگان برای برنامه نویسی هست اما نباید از این غافل شد که مستندات و توضیحات ارائه دهنده محصولات همانند لاراول ، پکیج ها ، نود و … به شما کمک خواهند کرد به صورت عمیق تری مفاهیم رو بررسی کنید.

اصولا ما در برنامه نویسی از حروف و کلمات انگلیسی برای پیاده سازی کد های خود استفاده میکنیم . منظور از این مقاله بررسی تمام تاثیر گذاری های مستقیم و غیر مستقیم زبان بر کار ما یعنی برنامه نویسی هست :

  • در فرایند یادگیری
  • در فرایند توسعه شخصی و ارتباط با جامعه های برنامه نویسان
  • در فرایند پیدا کردن پیشنهاد های جدید

زبان انگلیسی در فرایند یادگیری

سلام دنیا !

سلام دنیا !

خیلی از ویدیو ها دارای اشتباهات و محتوای سطحی از مستندات ارائه می دهند و در واقع بخشی از اون رو توضیح میدن . این مورد در خیلی از ویدیو های آموزشی غیر رایگان رو نیز شاهد بود ، پس مثل دوران دانشگاه مستند اصلی کتاب [مستندات] هست … .

همچنین در کنار این موارد عملکرد خیلی از متد ها از معنی لغوی آنهاست و قابلیت برداشت سریع تری خواهد داشت و نیاز به تفکر چندین ساعتی درباره نحوه کار با اونها نخواهد بود .

زبان انگلیسی در فرایند توسعه شخصی و ارتباط با جامعه های برنامه نویسان

در خیلی از مواقع ما به پیچ خم های زیادی در پروژه ها برخورد میکنیم که احتمالا با جستجو به صورت فارسی قابل دسترس نخواهد بود ، بهتره بگم بعضی مشکلات به صورت رایج در محصولات وجود دارند و فقط این مسائل در سایت و یا گیت هاب و یا انجمن ها قابل یافتن هستند که بیشتر آنها به زبان انگلیسی در دسترس هستند.

بعضی وقت ها با خواندن مقالات استاندارد برنامه نویسی ، نکات جالبی راجب کد زدن در میابیم که حتی در مستندات وجود ندارند که به عملکرد بهتر ما کمک می کنند.

تا حالا فکر کردید که با یادگیری زبان خیلی راحت میتونین با توسعه دهندگان ارتباط برقرار کرده کد ها و کامنت های اون ها رو بخونین و براحتی هر چه تموم تر ، به اصلاحات باگ ها در جامعه کمک کنید و دوست های خوبی پیدا کنین ، یا اینکه خود شما با ارائه توضیحات درست و مستندات صحیح به دیگران ، به توسعه محصولات خود کمک کنین .

در فرایند پیدا کردن پیشنهاد های جدید

در رزومه یکی از بخش های مهم ، زبان هایی هست که میتونیم صحبت کنیم . مخصوصا اگر قصد مهاجرت کاری دارید نیاز که به خوبی با همکاران و مشتریان ارتباط برقرار کنین . همین به شما کمک میکنه که اعتبار کافی و شبکه از افراد مفید را به خود جذب کنید.

در موقع اپلای لازم هست رزومه و توصیه نامه و کاورلتر خود را به انگلیسی و شخصی سازی شده ارائه دهید تا شانس بیشتری نسبت به بقیه داشته باشید ، حتی یک غلط املایی این وسط شانس شما رو از بین خواهد برد.

همچنین در بعضی از شرکت های برتر ایرانی داشتن مدرک زبان و یا صحبت کردن به صورت روان به نوعی امتیاز مثبت در استخدام حساب میشود.


هدفتان چیست ؟

اگر بی هدف فقط کد میزنین ، این مقاله به درد شما نخواهد خورد . با خودتون رو راست باشین و هدفی عالی در زندگی تعیین کنین . زبان ابزار مناسبی برای کسب درامد و هدفمندی در زندگی خصوصی و عمومی هست . اگر دریادگیری خسته و بی حوصله میشوید ، نحوه مطالعه و ریتم زندگی خودتون تغییر بدین و شکل عادت های زندگی کم به کم عوض کنین .

هرگز نا امید نباشید …


[ لینک منبع ]

  1. اولین نفری باشید که دیدگاه خود را ثبت می کند!
« کانال های یوتیوب فارسی برای یادگیری برنامه نویسی
آموزش رفع خطای Use a Content Delivery Network »